Karınca İlaçlama

/Karınca İlaçlama
Karınca İlaçlama2019-02-06T18:09:43+03:00

Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama:
Karıncalar Formicidae familyasına mensup yaklaşık 14 bin türü bulunan ve arılarla akraba olan bir türdür. Zar kanatlılar sınıfında yer alır. Karıncalar koloniler halinde yaşarlar. 100 civarında avcı üyeye sahip koloniler olduğu gibi milyonlarca üyeden oluşan kolonilerde mevcuttur. büyük kolonilerde karıncalar işçi karınca asker karınca gibi çeşitli görevler üstlenmişlerdir. bu koloniler içinde 1 ya da birkaç kraliçe karınca da bulunmaktadır. karıncalardaki uyum o kadar gelişmiştir ki onlar için süper organizma tabiri kullanılır. Karıncalar karada yaşayan hayvanların kapladığı alanın %25’ini doldururlar bu çok büyük bir rakamdır. yeryüzündeki tüm kara parçalarında karıncalar görülür. Yapılan bilimsel araştırmalara göre karıncalar bundan tam 130 milyon yıl önce ortaya çıkmıştır.

Bilinmeyen Özellikleri:
Karıncaların çok ilginç özellikleri vardır. Kendi ağırlığının 10 katına kadar ağırlık kaldırabilir. yuvalarında mantar yetiştirirler. tıpkı insanlar gibi aralarında sosyal iletişim vardır. odu kurabilir ve koloni oluşturabilirler. yemek bulurken öncü karıncalar önden gidip bir koku salgılarlar bu koku vasıtasıyla yerlerini bulabilirler. yemeklerin yönünü kaybetmezler. Türkiyedeki karınca türlerinin sayısı 306 dır.

Karıncalar Nerelerde Yaşar?
Karıncalar türlerine göre çok farklı yerlerde yaşayabilirler. termitler gibi kendi yuvalarını topraktan inşa edebilirler. yer altında kolonileşebilirler. kütüklerin içlerini de çok severler. Karıncalar evlerimizde de bolca görülür. Çünkü insanların yaşam alanları karıncalar için adeta bir besin kaynağıdır. Evlerimizde karoların ve kırık fayansların altlarına yuva yaparlar hatta yuvalarını genişletmek için karoların altındaki kumları dışarı taşıyabilirler. mutfak karıncaların çok yoğun görüldüğü yerlerdir. Karıncalar insanların yemeklerini paylaşırken bir çok kültürde karıncalar ve karınca larvaları besin olarak tüketilmektedir.

Karınca İlaçlama & Karınca ile Mücadele:
Karıncalar evlerde besinleri tüketirler. bina yapısının içlerini boşaltarak yapının zayıflamasına neden olurlar. ayrıca bazı karıncalar ağrılı ısırıklara neden olabilir. bu tür sorunlarla karşılaşmamak ve daha temiz bir yaşam alanına sahip olmak için karınca ile mücadele şarttır. karınca ilaçlama ciddi bir böcek ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır. çünkü karıncaların yumurtlama dönemleri iyi bilinmeli ona göre belirli periyodlar dahilinde karınca ilaçlama yapılmalıdır. karınca ilaçlaması jel ilaçlama yani kokusuz ilaçlama olarak yapılır. kokusuz karınca ilaçlama yapılırken evi boşaltmanıza gerek yoktur. bu tür karınca ilaçlama işlemlerinde koku bırakmayan jel kapsüller kullanılır.

İlaçlama hizmeti almak için hemen iletişime geçiniz

Detaylı Bilgi Al
Detaylı Bilgi Al