Kalorifer Böceği İlaçlama

/Kalorifer Böceği İlaçlama
Kalorifer Böceği İlaçlama2019-02-06T18:13:06+03:00

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böcekleri:

Kalorifer böceği aslında bildiğimiz hamamböceğidir. ancaks sıcak yerleri sevdikleri için bu isimle adlandırılmışlardır. Kalorifer böceği ilaçlaması hakkında bilgi vermeden önce kalorifer böceğinin özelliklerine değinelim: Kalorifer böceği dünyanın en dayanıklı hayvanlarından olan, adeta hayatta kalmak üzere yaratılmış hamam böceklerinin diğer adıdır. Kazan daireleri ve sıcak kalorifer peteklerinin aralıkları gibi ılık ortamlarda yaşamaktan haz alan kalorifer böceği hem etçil hem otçul beslenme özelliği göstermekle birlikte neredeyse her şeyi yemektedir. Özellikle pisliğin, ağzı açık çöplerin bulunduğu ortamları tercih etmektedir. Bunun yanı sıra evlerde mutfak tezgâhlarının alt kısımlarında kalan boşluklar ve banyolar gibi nemli ortamlar da kalorifer böceğinin ideal yaşam alanını oluşturmaktadır.

Diğer böcekler gibi yumurtlayarak çoğalan kalorifer böceğinin çoğalması birçok böcek türüne göre çok daha basittir. Bir defada iki yüz adede kadar çıkabilen yumurta sayısı ve istedikleri anda istedikleri yere sırtlarında paketler halinde taşıdıkları yumurtalarını bırakabilme özellikleri onlara avantaj sağlamaktadır. Öyle dayanıklı bir yaratılışa sahiptir ki kalorifer böceği bir ay boyunca yemek yemeden yaşayabilir. Ancak susuzluk tüm canlılarda olduğu gibi zayıf noktasıdır ve bir hafta susuz kaldığında ölmektedir. Kafası kopan bir kalorifer böceği susuzluktan ölene kadar bir hafta boyunca hayatta kalmaktadır.

Kalorifer Böceği Zararları:

Kalorifer böceği ilaçlama yapılması kesinlikle mecburi olan bir böcek türüdür. Taşıdığı bakteriler ve mikroplar nedeniyle insan sağlığını çok ciddi derecede tehdit etmesi nedeniyle mutlaka profesyonel müdahale ile yok edilmesi gerekmektedir. Ezilme durumunda yumurtaları etrafa dağılan kalorifer böceği yumurtalarını yok etmek için herhangi bir ilaç yeterli olmamakla birlikte, yumurtalar iki hafta gibi kısa bir sürede olgunlaşıp yavru hamam böcekleri meydana çıkmaktadır.

Bu nedenle haşere ilaçlama uzmanlarının yaptığı kalorifer böceği ilaçlama işlemi iki hafta arayla yapılan iki seanstan oluşmaktadır. bu hamam böceklerinin doğru zamanlama ile ilaçlamazsanız aynılarını tekrar evinizde görebilirsiniz.

İlaçlama hizmeti almak için hemen iletişime geçiniz

Detaylı Bilgi Al
Detaylı Bilgi Al